تبلیغات
پزشکی - فناوری اطلاعات - خنده و... - 22 بهمن چگونه بود
 
پزشکی - فناوری اطلاعات - خنده و...
شد شد اگه نشد دوباره نشد ندارین
درباره وبلاگ


این وب برای تمام فرزندان آریایی عاشق ساخته شده پس لطفا نظرتونو در مورد بلاگ بنویسید .

مدیر وبلاگ : هادی میرزائی
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما این وبلاگ چه چیزی کم دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

.

تماس با ما free image hosting
free image hosting
دوشنبه 1389/11/11 :: نویسنده : جواد محمدی

با عرض سلام به کسایی که نظر نمیدن ...

برای دیدن مطالب روی ادامه مطلب کلیک کنید...

                                      نظر یادتون یادتون نره ...

                                                 با تشکر مدیریت سایت ...

18 بهمن

18 بهمن، ارتش به مردم نزدیك می شود. تعداد زیادی از افسران حمایت خود از انقلاب را اعلام می كنند. فرودگاه ها مملو از خودفروختگانی است كه فرار را بر قرار ترجیح داده و سعی دارند تا از آخرین فرصت ها برای چپاول ثروت مردم استفاده كنند. در همین روز بانك مركزی هشدار داد كه باید از خروج ارز و خزاین ملی از طریق فرودگاه، جلوگیری شود.
سخنگوی وزارت خارجه آمریكا گفت: ما از اجرای قانون اساسی پشتیبانی می‌كنیم. ما از راه دیپلماتیك با همه گروه‌ها، از جمله مهدی بازرگان، در تماس بوده‌ایم؛ اما پس از انتخاب وی به نخست وزیری، هیچگونه تماسی با وی برقرار نشده است.
پس از اعلام نخست وزیری مهندس بازرگان، بین آقایان یدالله سحابی، امیرعباس انتظام، بختیار،‌ قره‌باغی رییس ستاد ارتش و رییس اداره دوم ارتش، ملاقاتی انجام شد. در این ملاقات، آقای سحابی و امیرانتظام در صدد بر می‌آیند كه بختیار را راضی به استعفا نمایند. از طرفی بختیار برای قدرت نمایی، از قره‌باغی و مقدم خواست در حضور آنان حمایت مجدد خود را از بختیار اعلام كنند.
 مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اوضاع ایران اظهار نگرانی كرد.
 سیزده نفر دیگر از نمایندگان مجلس استعفا دادند

 

13 بهمن

13 بهمن، مدرسه علوی مسكن امام شد. در همین روز جبهه ملی خواستار استعفای كابینه بختیار شد. مردم نفرت خود از خودفروختگان را آشكار كردند. یك ساواكی و یك افسر شهربانی ترور شدند. پس از سخنان امام در بهشت زهرا، حتی آمریكا نیز سعی كرد درمقابل مردم قرار نگیرد. سخنگوی وزارت امورخارجه آمریكا اعلام كرد كه اظهارات ضدآمریكایی امام خمینی هنگام ورود به تهران، هیچ تغییری در مواضع آمریكا نسبت به ایران نداده است. اما دشمن اصلی از همان روز اول چهره خود را نشان داد. خبرگزاری رویتر اعلام كرد كه اسرائیل از بازگشت آیت الله خمینی به ایران ابراز نگرانی شدید كرده است و همه دانستند كه حالا فصل دیگری در داستان انقلاب، گشوده شده است. خبرگزاری تاس هم خبر داد كه بازگشت آیت الله خمینی به ایران، مبارزه در آن كشور را وارد مرحله ای سرنوشت ساز كرد.
     امام از تعیین حكومت توسط شورای انقلاب گفت، درحالی كه هركسی پیروزی انقلاب را برای سال هایی دور تصور می كرد.

 

با انقلاب

مهرآباد، شاید روزگاری جایی بود كه حتی تهرانی ها هم نمی شناختند. اما در روزی شگرف همه دنیا به آن چشم دوخت. به پرنده ای كه روی قلب ها نشست؛ در میان شور و التهاب آدم هایی عاشق، مردمانی سرودخوان، میان فرشی از گل، فرود آمد و امانت گرانبهای خود را به زمین گذارد. در میان مردمی كه هنوز باور نمی كردند اولین روِ یای ایشان به تحقق پیوسته و امامشان پس از سال ها تبعید، به رغم مقاومت دشمنان در میان ایشان است و امامشان آمد در 12 بهمن.
     آمد تا بگوید حق آمده است تا باطل برود، فرشته آمده است تا دیو برود، خون آمده است تا بر شمشیر پیروز شود.
     به رغم همه تلاش ها و كارشكنی های دولت بختیار، امام آمد و یكسره به میان سوختگان عشق رفت: در میان شهیدان شهر، شهیدانی كه به راستی، به دور از هر طمع و چشمداشتی، پر و بال در آتش عشق زدند و سوختند. جوان، پیر، زن و مرد. گاهی بی آنكه جرعه ای از لب لعل دنیا بچشند، جام عمر را لب نزده بر زمین نهادند و تشنه رفتند.
     و مقصد امام، شهر عاشقان بود. رفت تا با عاشقان پیمان ببندد، رفت تا شهیدان را شاهد بگیرد، رفت تا شهیدان شهادت دهند، رفت تا با میلیون ها ایرانی تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون پیمان ببندد.
     خیابان هایی پر از گل، قدمگاه امام شد تا در مقصد بعدی در خیابان ایران توقف كند، خیابانی با نام یك میهن و در این خیابان در مهد علم بیاساید كه خیل عاشقان مشتاق، تاب و توان از مردی به سن و سال او می ربود. ولی امام آمده بود تا در كنار مردم باشد برای همیشه. آیا مرزهای ایران برای مردی چون او كافی بود؟ او مردی بود برای تمام دنیا و شاید عقبا.... و خیابان ایران برای خیل مردمی كه تشنه دیدار او بودند، كوچك بود

 

17 بهمن

17 بهمن، روز حمایت مردم از دولت موقت بود. بختیار وجود هرگونه دولت دیگری را غیرقانونی اعلام كرد. مجلس، ساواك را منحل كرد اما... حتی ترفندهای مجلس دست نشانده نیز نتوانست مردم را آرام كند. زندانیان سیاسی آزادشده تصویر زنده زندان های ساواك بودند و كینه ملت از این دستگاه شوم خونخوار آرام نمی گرفت.
در تمام شهرها مردم طی راهپیمایی هایی حمایت خود از اولین نخست وزیر منصوب امام، یعنی مهندس بازرگان و دولت وی را اعلام كردند. 


 

 حضرت امام در دیدار با روحانیون شهر اهواز گفتند: ادامه نهضت یك تكلیف است.
در ملاقات وكلای دادگستری با حضور امام، ایشان گفتند كه شاه باید محاكمه شود.
 وزارت خارجه آمریكا اعلام كرد هنوز دولت بختیار را به رسمیت می‌شناسد. از طرفی سخنگوی كاخ سفید گفت: بختیار باید نظر اكثریت مردم را بپذیرد.
 روحانیون و مردم زنجان و بخش‌های تابعه در یك راهپیمایی بی‌سابقه پنجاه هزار نفری، حمایت قاطع خود ار از امام خمینی و نخست وزیر منصوب او اعلام داشتند. در این اجتماع، حجت‌الاسلام ابوالفضل شكوری به نمایندگی از مردم و روحانیت، قطعنامه سی ماده‌ای را مبنی بر:


 

 1ـ انحلال رژیم شاهنشاهی .


 

2ـ انحلال مجلسین و دولت بختیار .


 

 3ـ مشروعیت دولت مهندس بازرگان، قرائت كرد و مورد تأیید قرار گرفت.


 


فرماندار نظامی تهران به این دلیل كه مردم به مقررات حكومت نظامی اهمیت نمی‌دهند، ساعات منع عبور و مرور را كاهش داد.
شركت‌های مهم حمل و نقل هوایی به علت نا امن بودن قلمرو هوایی ایران، پرواز‌های خود را به ایران قطع كردند.
سرهنگ شكوری، رییس آجودانی ستاد لشكر شصت و چهار رضائیه، به هنگام رفتن به پادگان، ترور شد.

 

16 بهمن

روز 16 بهمن، راهپیمایی ها گسترش می یابد. مردم در همه شهرها به خیابان آمده و ارتش را به همبستگی می خوانند.
بازرگان به عنوان نخست وزیر دولت موقت، رسما اعلام شد. حكم و فرمان نخست وزیری كه با اتفاق آراء شورای انقلاب و تصویب امام خمینی صادر شده بود، توسط حجت‌الاسلام والمسلمین رفسنجانی در حضور حضرت امام و آقای بازرگان قرائت شد.
حضرت امام در حكم نخست وزیری بازرگان، وی را موظف به انجام رفراندوم تغییر نظام به جمهوری اسلامی، تشكیل مجلس مؤسسان (خبرگان) برای تصویب قانون اساسی، برگزاری انتخابات مجلس شورا طبق قانون اساسی جدید و انتخاب هیأت وزیران بدون در نظر گرفتن روابط حزبی كردند. در متن حكم آمده است: بنا به پیشنهاد شورای انقلاب، بر حسب حق شرعی و قانونی ناشی از آراء اكثریت قاطع قریب به اتفاق ملت ایران كه طی اجتماعات عظیم نسبت به رهبری جنبش ابراز شده است، جنابعالی را مأمور تشكیل دولت موقت می‌نمایم.
مهندس بازرگان پس از قرائت حكم نخست وزیری گفت: خدای برگ را شكر می‌كنم كه چنین اعتبار و حسن شهرتی را كه به هیچوجه اهلیت و لیاقت آن را نداشتم، به من ارزانی داشته و همین موهبت الهی باعث شده كه آیت‌الله، ابراز اعتماد و ارجاع چنین مأموریتی را به بنده عنایت بفرمایند و همچنین تشكر از ملت ایران می‌كنم
بازرگان پس از خروج امام از محل جلسه، در رابطه با تهدید بختیار در مورد نخست وزیری دولت موقت، گفت: از این اخطار نمی‌ترسیم، اگر تهدید می‌خواهند بكنند، به چیز دیگری ما را تهدید كنند. این چیز خیلی كوچكی است و اگر عملی شود، بنده شخصا خیلی ممنون می‌شوم؛ چون راحت می‌شوم
رادیو مسكو برای اعلام نخست وزیری بازرگان برنامه خود را قطع كرد.
بختیار گفت: هر كس اكثریت داشت، حكومت می‌كند
رییس سازمان سیا اعراف كرد كه در رابطه با پیش بینی مسائل ایران، این سازمان ناكام بوده است. وی گفت: چیزی كه ما پیش بینی نمی‌كردیم، این بود كه یک مرد هفتاد و هشت ساله كه مدت چهارده سال در تبعید بود، این نیروها را به هم پیوند زند.
آیت‌الله گلپایگانی بازگشت حضرت امام به میهن را به ایشان تبریك گفت.
 بیست و دو نماینده دیگر مجلس شورا، استعفا دادند.
هشت هزار یهودی از ایران به اسرائیل رفتند.
مردم روی لوله تفنگ ها گل می گذارند و هزاران سرباز از پادگان ها می گریزند.


 

امشب یكم حوادث بیشتر بود.راستش یه سری زدم به دفتر اسناد و مدارك جمهوری اسلامی و خبر را رو از اونجا گرفتم.

 

15 بهمن

  15 بهمن، بختیار اعلام كرد سنگر خود را حفظ می كند و حاضر به كنارگیری از قدرت نیست، اما كاركنان نخست وزیری به منظور پشتیبانی از مبارزات خونین ملت مبارز و قهرمان ایران درجهت همبستگی با این نهضت، اعتصاب كردند. در همین روز در پی دستگیری و زندانی شدن تعدادی از افسران نیروی هوایی، روحانیان خواستار آزادی همافران زندانی شدند. نهادهای مستقل در دولت، برای همراهی با مردم، اقداماتی را آغاز كردند از جمله آن كه دیوان كیفر كاركنان دولت، <میرتقی سیرنگ> معاون وزارت بازرگانی را بازداشت كرد و قرار مجرمیت معاون وزارت راه و تنی چند از مدیران كل آن وزارتخانه را صادر كرد. دولت بختیار نیز برای آرام كردن مردم اقدام به دستگیری و بازداشت تعدادی از مهره های قدیمی دولت كرد. خبرگزاری پارس اعلام كرد كه دویست نفر از وزرای سابق، معاونان وزارتخانه ها و بعضی از مدیران بخش خصوصی، استانداران و حتی مدیران كل از طرف دولت ممنوع الخروج شده اند. اما حتی در همان زمان قانون سانسور حاكم بود. و منتقدان استبداد با خطر زندان مواجه بودند. ساواك هنوز فعال بود و سعی در ایجاد بلوا و تخریب اموال عمومی می كرد ازاین رو آیت الله طالقانی از مردم خواستند نه تنها با این اقدامات همراهی نكنند بلكه با تخریب ها مقابله كنند.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : همه چیز در زمینه انقلاب 1357، انقلاب چگونه بود، همه چی در باره 22 بهمن 1357،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 1397/02/12 06:46 ب.ظ
I'm curious to find out what blog platform you are using?
I'm having some small security issues with my latest site
and I would like to find something more safe. Do you have any solutions?
شنبه 1396/07/1 07:31 ب.ظ
This site truly has all the information and facts I wanted
concerning this subject and didn't know who to ask.
سه شنبه 1396/05/3 07:48 ب.ظ
What's up, after reading this awesome article i am too delighted
to share my familiarity here with colleagues.
سه شنبه 1396/01/22 11:11 ب.ظ
This is really fascinating, You're an overly professional blogger.
I have joined your feed and look ahead to in search of extra of your great post.
Also, I've shared your website in my social networks
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر